5 sposobów na wolno rosnące włosy


Każdy z nas chciałby aby nasze włosy rosły w błyskawicznym tempie orz były wyjątkowo zdrowe. Sprężyste i lśniące oraz długie wlosy to marzenie wielu z nas. Co jednak zrobić kiedy włosy rosną wyraźnie zbyt wolno w stosunku do naszych oczekiwań? Czy naprawdę da się temu zaradzić? Od lat istnieje wiele sprawdzonych domowych sposobów na to aby włosy wyglądały lepiej oraz po prostu szybciej rosły. Większość z nich można wykorzystać samodzielnie w zaciszu domowym i nie wymagają one szczególnie dużo zamieszania. Jakie to sposoby?

Masaże głowy

Ten sposób na porost włosów pobudzaj krążenie krwi w obrębie skóry głowy i stymuluje cebulki włosowe. Masaże głowy w połączeniu z innymi sposobami mogą zdziałac naprawdę dobre efekty! W tym celu można również stosować specjalny przyrząd do masażu głowy jak i wykonywać go za pomocą palców. Wystarczy kilka minut dziennie!

Olejki na porost włosa

To sprawdzony sposób rekomendowany przez wiele osób. Olejki zawierają często wyciągi z wielu ziół i roślin co wyjątkowo pobudza włosy do wzrostu. Khadi olejek, olejek rycynowy oraz inne preparaty pomagają osiągnąć naprawdę dobre efekty. Wiele z olejków na porost włosa jest produkowanych na bazie Indyjskich ziół. Popularnym środkiem jest również olej z czarnuszki, który według wielu opinii jest naprawdę skuteczny i powoduje powstawanie tzw „baby hairs”. Olejki warto stosować wieczorem, przed każdym myciem włosów. Olejki powodują różne działanie u różnych osób, jednak w większości przypadków wywołują efekt przyspieszający porost.

Wcierki

Jest to kolejny popularny sposób dla amatorów długich długich włosów. Wcierki zawierają wiele aktywnych składników, które pobudzają skórę i cebulki włosowe do działania. Zawierają między innymi wyciągi ziołowe, roślinne oraz wiele innych dobroczynnych składników. Warto je stosować regularnie – tak aby przyniosły jak najlepszy rezultat. Jedni je chwalą inni twierdzą, że spodziewali się lepszych efektów, jednak warto jest sprawdzić ten sposób.

Płukanki

Ziołowe napary dobrze sprawdzają się do płukania włosów. Takie preparaty można zrobić samemu w domu poprzez zaparzenie skrzypu polnego lub pokrzywy.

Suplementy

Apteka ma w tej kwestii sporo do zaoferowania. Według wielu opinii dobrze sprawdzają się tabletki z pokrzywą oraz skrzypem, a także witamina H zwana Biotyną. W tym przypadku  – jak wszędzie – warto zachować systematyczność i cierpliwie czekać na efekty.

Dodatkowo warto od czasu do czasu podciąć nasze włosy i stosować do pielęgnacji kosmetyki naturalne, przeznaczone do delikatnych włosów. Na rynku istnieje sporo szamponów i odzywek o działaniu przyspieszającym wzrost – można ich użyć jako działanie wspomagające!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *